W tej zakładce prezentowane będą wszelkie informacje związane z realizacją wszystkich inwestycji współfinansowanych przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnoœląskiego.

A. Rozwój Firmy Enforest przez innowacje:

Nr wniosku o dofinansowanie: RPDS.01.05.02-02-0092/16

Tytuł projektu: Rozwój Firmy Enforest przez innowacje.

Oś Priorytetowa: 1. Przedsiębiorstwa i innowacje

Wartość projektu 8.830.000,00 PLN

Kwota dofinansowania 2.649.000,00 PLN

https://bazakonkurencyjnosci.funduszeeuropejskie.gov.pl/publication/view/1039551

Wnioskodawca w wyniku realizacji Projektu wprowadzi do swojej oferty zupełnie nową w skali firmy usługę polegającą na przygotowaniu terenów zielonych pod budowę. W projekcie założono zastosowanie nowoczesnych maszyn: forwardera, harwestera oraz innowacyjne użycie rębaka zamontowanego na podwoziu, co umożliwi prowadzenie prac na dużą skalę w terenach trudnodostępnych, podmokłych, górzystych, na których do tej pory prowadzone były jedynie prace ręczne w niewielkim, incydentalnym zakresie. Zmechanizowanie procesu pozwoli na sprawniejsze składowanie pozostałości zrębowych przeznaczonych do dalszej obróbki w terenie bardziej dostępnym (np. przy traktach i na polanach), dzięki czemu prace na tym materiale możliwe będą również podczas mniej korzystnych warunków pogodowych. Dodatkowo zostanie wdrożony nowoczesny system zarządzania flotą maszyn opartym na rozwiązaniach sieci Internet. Innowacyjny system w postaci aplikacji mobilnej na smartfony pozwoli na optymalizację procesów i produkcji.

B. Dotacja RPO WD – luty 2014:

Numer Umowy o dofinansowanie realizacji projektu: UDA-RPDS.01.01.00-02-013/14-00

Tytuł projektu: "Wprowadzenie innowacyjnego procesu produkcji drewna kominkowego oraz poprawa jakoœci dotychczas oferowanych produktów"

Priorytet: 1 Wzrost konkurencyjnosci dolnoœląskich przedsiebiorst "Przedsiębiorstwa i Innowacyjnoœć"

Działanie 1.1 Inwestycje dla przedsiębiorstw

Schemat: 1.1.A2 "Dotacje inwestycyjne dla MŒP wspierające innowacyjnosć produktową i procesową na poziomie przedsiębiorstwa (z wyłączeniem projektów z zakresu turystyki)"

Zapytania ofertowe:

aktualnie brak

Wszelkie wątpliwośœci odnośnie zapytań proszę kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Please publish modules in offcanvas position.